fbpx

Kuidas suvel oma ripsmepikendusi hooldada? – 5 soovitust

Suvi on juba ametlikult alanud. Soe ilm, kuum päike ja merevesi on suve lahutamatud osad, aga kas teadsid, et kõik need tegurid võivad halvasti mõjuda sinu ripsmetele? Selles blogipostituses jagame nippe, kuidas saad parandada oma ripsmete püsivust, et tunneksid end suvel veelgi murevabamalt!

1. Ujumine

Soojade suveilmadega on suur tõenäosus, et satud ujuma merre, järve, jõkke või basseini. Õnneks ei pea sa tänu ripsmepikendustele muretsema, et poole ujumise pealt on su silmaalused mustad, nagu see juhtuks ripsmetušiga. Ripsmepikenduste kandjad saavad piiramatult nautida veemõnusid ja sealjuures olla alati šikid oma tihedate, kooldus ja tumedate ripsmetega. Kuid tasub meeles pidada, et soolane või kloorivesi võib märgatavalt mõjutada ripsmepikenduste püsivust. Pärast veekogus käimist pea meeles loputada oma ripsmepikendusi puhta veega. Nii püsivad need kauem!

Suvel ripsmed ja trenn
Suvel on hea võimalus treenida väljas! Ära unusta ka oma ripsmeid vastavalt hooldada.

2. Higistamine

Suvi on hea aeg õues treenimiseks, kuid see võib tähendada ka tavapärasest suuremat higistamist kuuma ilma tõttu. Kuigi liigne higistamine ja märjad ripsmed ei ole ripsmepikenduste kandjatele mingi murekoht, tasub alati meeles pidada, et higi tuleks esimese asjana ripsmetelt maha pesta tagamaks pikenduste parema püsivuse. See reegel kehtib aasta ringi kõikidele aktiivsetele ripsmete kandjatele.

3. Ekstreemne kuumus

Suvel on palju kokkupuuteid tavapärasest kuumemate olukordadega. Jaanituled, grillimised, päikese tõttu kuumaks muutunud autode siseõhk, lõkked ranna ääres … Tasub meeles pidada, et ripsmepikendused on valmistatud peenetest sünteetilistest karvadest, mis võivad tugeva kuumuse mõjul deformeeruda.

Pea meeles!

Seistes liiga lähedal kuumusallikale, võivad su ripsmed saada kõrvetada, pikenduste otsad sulada kokku ja krussi keerduda.

Seistes liiga lähedal kuumusallikale, võivad su ripsmed saada kõrvetada, pikenduste otsad sulada kokku ja krussi keerduda. Tihti tähendab see aga kahjustunud pikenduste eemaldust ja uute paigaldamist. Seda tasub meeles pidada ka küünalde läheduses viibides või välgumihklit kasutades.

Suvel ripsmed ja kuumus
Ripsmete kandjad peavad olema kuumusallika läheduses väga ettevaalikud, et mitte kahjustada oma ripsmeid

4. Lühemad pikendused päikeseprillide kandjatele

Kui päikeseprille kandes tunned, et pikendused puudutavad prilliklaase, on soovituslik järgmine kord hooldusesse minnes paluda oma tehnikul paigaldada veidi lühemad ripsmed. Pikenduste pidev hõõrdumine vastu prille on mitte ainult tüütu, vaid võib ajapikku hakata ärritama ka ripsmekarva folliikuleid (ripsmekarva pesastumiskohta), mis võib halvimal juhul pidurdada loomulike ripsmete kasvu

5. Sobilikud hooldustooted

Selleks, et tagada suurepäraselt püsivad ripsmed terve suve vältel, proovi oma näonahal kasutada õlivabu tooteid, sealhulgas õlivaba päikesekaitsekreemi. Õli võib hakata ripsmepikenduste liimi ühenduskohti lagundama, mis tähendab, et pikendused kukuvad kiiremini ära. Hoia oma ripsmeid puhtana, pestes neid vee ja ripsmešampooniga (või kasuta selleks õlivaba näopuhastusvahtu või beebišampooni), mis eemaldab su ripsmetelt loomuliku rasu, higi ja toodetes sisalduva õli. 

Need viis lihtsat nippi aitavad sul parandada pikenduste püsivust, et saaksid nautida muretut elu hooldusest hoolduseni! Veel kasulikke nippe ripsmete hooldamisel leiad meie teistest blogipostitustest!