fbpx

Nipid, kuidas vältida ripsmete kokkuliimimist

Kas sul on ette tulnud olukordi, kus oled juba vaikselt lõpetamas ripsmete hooldust või paigaldust ning teed viimast kontrolli ja avastad, et ripsmed on kokku liimunud? Mis veel hullem, nende eraldamisel tulevad ära ka sinu lehvikud? Nii oled sunnitud tegema uued lehvikud ja kogu paigaldamise protsess algaks justkui otsast pihta … Tagajärjeks on täiendav ajakulu, sest kokkuliimitud või tühjade ripsmekarvadega ei saa ju klienti minema lasta. Mida siis teha ja kuidas selliseid olukordi vältida? Loe meie näpunäiteid!

Alustame algusest

Mida üldse tähendab ripsmete kokkuliimimine? Tavaliselt nimetatakse kokkuliimitud ripsmeteks kahte kõrvuti olevat naturaalset karva koos pikendusega, mis on töö käigus kokku kleepunud ja kivistunud. Reeglina juhtub see ripsmete kehva isoleerimise tõttu või kui tehnik kasutab liiga palju liimi. See on täiesti loomulik, et vahel ripsmed liimuvadki kokku, kuid iga tehniku ülesanne on lõpus oma töö üle kontrollida ja vajadusel elimineerida vead ning varuda kannatust ja aega.

Kokkuliimitud ripsmed kahjustavad tugevalt ka tehniku mainet

Kokkuliimumised jagunevad mitmeks eri tüübiks:

Kõige kahjustavam neist on, kui tugevale naturaalsele karvale on paigaldatud pikendus ja selle külge on liimunud pisike, veel kasvav naturaalne karv. Kuna pisikesed karvad võivad tihtipeale märkamatuks jääda, on eriti oluline, et töökeskkond oleks väga hästi valgustatud ja ka kõige pisemad karvad oleksid nähtavad. Paraku on just väikeste ja veel kasvavate karvade kokkuliimimine üks suuremaid põhjuseid, miks ripsmed saavad pikenduste kandmise ajal kahjustada. Kokkuliimimine pärsib noore karva loomulikku kasvu, eriti kui kaks omavahel kleebitud karva kasvavad eri tempos ja võivad kasvamise ajal teineteist välja tirida.

Teine olukord on selline, kus omavahel on kokku kleepunud kaks pikendust, mis on kumbki oma naturaalsele karvale asetatud. Seda kokkuliimimise tüüpnäidet on kergem ära tunda ja märgata, kuna see peaks olema pintsetiga ripsmeid kontrollides kohe näha. Sel juhul tuleb ühe pintsetiga hoida kinni ühest pikendusest ja teise pintsetiga teine pikendus ettevaatlikult ära tõmmata. Siinkohal võib protsessi käigus pikendus sootuks ära tulla, mis tähendab, et valmis tuleks teha uus lehvik ja see värskelt ripsmele tagasi panna. 

Kokkuvõttes kahjustavad igat tüüpi kokkuliimimised naturaalseid ripsmeid väga palju

Nagu eespool mainitud, võivad erinevates kasvufaasides olevad naturaalsed ripsmed hakata teist ripset välja tirima ja seetõttu võib viga saada ka ripsmesibul. Vahel võib erinev kasvutempo teist pikendust kõrvale, alla või üles lükata, mis tähendab, et ripsmepiir ei ole enam ühtlane ja klient tunneb ebamugavust, justkui midagi kogu aeg tõmbaks. Me kõik võime vahel ripsmeid kokku liimida ja mõnikord ei märkagi neid kohe, kuid on äärmiselt oluline, et iga tehnik teeks kõik endast oleneva kindlustamaks, et iga karv on eraldatud enne, kui klient lahkub. Kõige halvemaks muutub olukord siis, kui kokkuliimumised on järjepidevad hooldusest hooldusesse. See kahjustab tervet ripsmepiiri ja halvimal juhul võib kahju olla jäädav − seetõttu tekivadki ebakorrapärased augud ripsmejoonel, mis taastuvad väga kaua.

Tugevalt kokkuliimitud ripsmed. Töö tegemisel on kasutatud "põimimistehnikat".
Kõige õudsam töö mida olen oma tehnikukarjääri jooksul kohanud. Töö tegemisel on kasutatud “põimimistehnikat”.

Kui sellest veel ei piisa, siis kokkuliimitud ripsmed kahjustavad tugevalt ka tehniku mainet, sest ka kliendid märkavad, kui üksikute lehvikute kaupa langevad välja lehvikute ja naturaalsete karvade kimbud ning pikenduste kandmisega kaasneb ebamugavustunne. Sellisel juhul hakkab klient tavaliselt otsima endale uut tehnikut, kes peab hakkama eelmise tehniku n-ö musta tööd eemaldama. Nii võib terve oma klientuuri kaotada!

Nipid, kuidas kokkuliimimised lõplikult kõrvaldada:

1. Muuda oma paigaldamise järjekorda

Järgmine kord ripsmeid paigaldades muuda oma meetodit ja proovi võtta iga karv ette ükshaaval. Kui see tundub keeruline, paigalda pikendused järjestikku, aga kahel silmal paralleelselt. Nõnda jõuab ühel silmal liim ära kuivada, enne kui tuled selle juurde tagasi järgmist pikendust asetama. Siinkohal tuleb kindlasti kasuks väga kiire liimi või liimikiirendi kasutamine. Teine variant on paigaldada n-ö karkassi meetodil, mis tähendab, et paigaldad ühele silmale korraga viis pikendust, mis paiknevad üksteisest veidi eemal. Näiteks üks pikendus sisenurka, siis silma keskele, siis välisnurka ja alles siis liigud teise silma juurde, kus kordad sama protsessi. Nii jõuab liim korralikult kuivada, enne kui tuled tagasi esimese silma juurde. Karkassi meetodi järgi ripsmeid paigaldades on muidugi oht, et need ei asu üksteise suhtes ideaalse nurga all.

2. Kasuta alati värsket liimi ja kontrolli oma töökeskkonna temperatuuri ning õhuniiskust. 

Kui sulle tundub, et liim on muutunud liiga viskoosseks ega kuiva piisavalt kiiresti, võib tegu olla liiga kaua avatud olnud liimipudeliga. Liimi säilivusaeg pärast avamist on tavaliselt 1−1,5 kuud. Meie soovitus on liimi avamise kuupäev pudelipõhjale ära märkida, nii ei lähe sul kunagi meelest, millal sa täpselt uut liimi kasutama hakkasid. 

Oluline on jälgida ka, et töökeskkond, kus liimi kasutad, sobib sinu konkreetse liimi jaoks − kõik liimid ei ole universaalsed ja mõned liimid töötavad ideaalselt just kuivema õhu ning jahedama temperatuuri juures. Mõni liim eelistab jällegi natuke kõrgemat õhuniiskust.

3. Vajadusel võta appi abivahendid!

Kui liim ei kuiva ikka piisavalt kiiresti ja sul pole uut liimi asemele võtta, proovi kasutada liimikiirendit või praimerit ripsmeriba peal. See peaks kiirendama liimi kuivamise aega ja tagama kohese haakuvuse ning liimi kivistumise kokkupuutel naturaalse karvaga. 

Vahel võib halva haakumise põhjuseks olla hoopis kliendi naturaalne karv, mis vajab hoolduse käigus teist korda puhastamist. Kuna rasunäärmed ei peata hoolduse käigus oma tööd, võib juhtuda, et mõne aja möödudes on ripsmed jälle kergelt rasused. Sel juhul kasuta mikroharjakest ja puhasta kliendi ripsmed veel kord eelhooldusvahendiga. 

4. Kasuta kvaliteetseid ja teravaid pintsette

Kvaliteetsed ja hästi hoitud pintsetid võimaldavad väga hõlpsasti kokkuliimitud ripsmeid eraldada, ilma et sa teeksid kliendile kogemata haiget. Hea haakuvuse ja terava otsaga pintsetid on kriitilised töövahendid, et valutult ja mugavalt ripsmeid eraldada.

Eemaldatud ripsmed, mis on kokku liimitud ja kus naturaalsed karvad on koos pikendustega ära tulnud.
Veendu, et kui su klient peaks minema teise tehniku juurde, siis uus tehnik ei peaks selliseid ripsmeid ja “lehvikuid” eemaldama!

5. Alati kontrolli oma tööd!

Enne, kui klient lahkub, veendu, et kõik sinu pikendused on paigaldatud ükshaaval ja need ei liimu kokku! Kliendid ei saa ise kokkuliimitud karvu eraldada ja tavaliselt hakatakse ebamugavustunde tõttu neid kiskuma, üritades olukorda leevendada. Selle tagajärjel võib teha aga rohkem kahju kui kasu ja kiskuda veel täiesti terve karva koos juurega välja. Tagajärjeks on tühi ripsmepiir, kahjustunud karvad, õnnetu klient ja tehniku rikutud maine. Ka kõige pädevamal ja kogenumal tehnikul võivad ripsmed kokku liimuda, oluline on lihtsalt see, kui suurt tähelepanu pööratakse olukorra lahendamisele.