fbpx

15 asja, mida su ripsmetehnik tahaks, et sa teaksid

See postitus on pühendatud kõikidele ripsmeklientidele! Olenemata sellest, kas broneerisid äsja aja oma esimesele ripsmepaigaldusele (sel juhul tahan sind õnnitleda, sest sind ootab ees avastamist täis maailm) või oled juba saavutanud püsikliendi staatuse, need nipid ja trikid on hea meeldetuletus, kuidas muuta oma hoolduse aeg ja suhe ripsmetehnikuga veelgi paremaks.

1. Tule õigeks ajaks

Kiire elutempo juures on vahel raske jõuda igale poole õigeks ajaks. Suhtu oma ripsmete hooldusesse kui isiklikku mina-aega. Isiklik aeg on väärtuslik ja asendamatu, nii et proovi see endale võimalikult mõnusaks teha. Meie soovitus on tulla hooldusesse alati õigeks ajaks (või isegi viieminutilise varuga). Nii jõuad rahulikult üleriided ja jalanõud ära võtta ning korraks istuda või vajadusel enne hooldust tualetis käia. Nõnda väldid üleliigset stressi, mis kaasneb hilinemise ja kiirustamisega, ning sinu isiklik aeg saabki alata rahulikult ja meeldivalt.

Küll aga tuleb meil kõigil vahel ette olukordi, kui õigeks ajaks kohale jõudmine pole võimalik ja oled sunnitud hilinema. Sel juhul palun teavita tehnikut oma hilinemisest võimalikult vara ja maini kindlasti ära, millise ajaga peaks tehnik arvestama. Arvesta, et sa ei ole ainus klient ja iga tehnik töötab oma graafiku alusel, mis tähendab, et suurema hilinemise korral ei pruugi iga ripsmetehnik sind enam vastu võtta ja pead oma hoolduse aja ümber muutma.

2. Pikemad ei tähenda uhkemad

Pikemad ripsmepikendused ei tähenda alati dramaatilist tulemust ja tihti on tiheda ning efektse tulemuse saavutamiseks kasutatud just lühikesi ripsmepikendusi. Liiga pikad ripsmepikendused võivad paratamatult jätta hõredama mulje. See, kui su sõbrannale paigaldati 14 mm pikad ripsmed, ei tähenda, et saad seda ka endale lubada. Meile kõigile on antud erinev algmaterjal ja pädev tehnik paigaldab just sellise pikkusega pikendused, mis ei kahjusta sinu loomulikke ripsmeid. Seega kindlasti usalda ka oma tehnikut ja võta tema nõuandeid kuulda! 

Tagasihoidlikud pikemad ja efektsed lühemad pikendused
Ülemisel pildil on kasutatud palju pikemat pikkust, kui alumiselt. Sellest olenemata näeb alumine silm palju efektsem välja.

3. Volüümripsmed ei ole alati ühesugused

Kuigi tänapäeval oskab ilmselt iga ripsmetehnik paigaldada volüümripsmeid, on meil kõigil erinev käekiri. Vastavalt tehniku kogemusele, oskustele, kvalifikatsioonile, materjalidele, tutikute valmistamise tehnikale ja paljule muule võivad volüümripsmed välja näha väga erinevalt. Mõne tehniku tugev külg on just megavolüümripsmed, teise jaoks on see hoopis 2D-3D. Seega enne, kui broneerid aja volüümripsmete paigaldamiseks, vii end kurssi konkreetse tehniku käekirjaga, et hiljem vältida arusaamatusi või pettumust. 

4. Ole julge

Iga tehniku eesmärk peaks olema tema kliendi mugavus ja rahulolu. Me tõesti tahame, et saaksid kliendina võimalikult hea kogemuse meid külastades. Selleks, et protseduur kulgeks  mõnusalt, vajame ka sinu abi! Ära ole tagasihoidlik või häbelik ja anna oma tehnikule märku, kui tunned hoolduse ajal sügelust, kipitust või ebamugavustunnet. Me tahame olla kursis kõigega nii hoolduse ajal kui ka vahetult pärast hooldust, et tagada maksimaalne mugavus ja tuvastada probleemid võimalikult varakult. 

5. Paku ideid

Kui oled näinud kuskil ideaalseid ripsmepikendusi ja tahaksid neid ilmtingimata ka endale, võid julgelt jagada pilti oma inspiratsiooniallikast ka oma tehnikuga. Nii saate koos arutada, kas pildil olev look on ka päriselt saavutatav, kas see sobiks sinu silmade kujuga ja kas tehnik suudab seda ka teostada. Pole hullu, kui sa ei oska midagi konkreetset soovida, sel juhul peaks tehnik oskama soovitada sinu silmakujule vastavalt ideaalset modelleeringut, kuid enda soovid ja ideed on alati teretulnud! Eksperimenteerimise võimalusi on palju, sest lisaks erinevatele pikkustele ja kaarduvustele on saadaval ka värvilised ripsmed, kivikesed ja sädelused.

6. Pese ripsmeid

Võimalusel pese vahetult enne hooldust oma ripsmeid, eriti kui oled kasutanud ripsmetušši. Nii jääb tehnikule rohkem aega pikenduste liimimiseks ja ripsmete püsivus on palju parem, kui ripsmed on maksimaalselt puhtad. Rasu ja meik lisab üleliigse kihi naturaalse ripsmekarva ning pikenduse liimi vahele, mis ainult vähendab haakuvust ja pikendused kukuvad kiiremini ära.

Kassisilma efekt sobib ideaalselt ennekõike ümaratele, lähestikku asetsevatele silmadele.

7. Kassisilmad pole kõigi jaoks

Kuigi kassisilmad on endiselt klientide seas kõige populaarsemad, ei sobi need pikendused kahjuks kõigile. Kassisilma efekt viib silmad teineteisest eemale, pikendab silma kuju ja teeb selle kitsamaks ning langetab välimist silmanurka, mistõttu sobib see ideaalselt ennekõike ümaratele, lähestikku asetsevatele silmadele. Mõne silma puhul võib kassisilma efekt luua visuaalselt “rippuvad” välisnurgad, mis tekitab omakorda “kurva” silma efekti. Siinkohal on oluline arutada oma tehnikuga, millist tulemust soovid, ja pädev tehnik suudab sobiva modelleeringu ise valida. Näiteks orava modelleering suudab ideaalselt pikendada välisnurka, ilma et lõpptulemus oleks rippuv või “kurb”.

8. Võta sisse mugav asend

Ripsmeprotseduurid peaksid olema ennekõike lõõgastavad ja mõnusad! Proovi kohe alguses leida endale maksimaalselt mugav asend, et sa ei peaks ülejäänud hoolduse ajal nihelema ja ebamugavust tundma. Lisaks häirib igasugune liigutamine tehniku tööd. Kuigi enamik salonge pakub oma klientidele pehmeid pleede, et tagada mõnusam ja soojem olemine, võid igaks juhuks kaasa võtta soojema pusa, kui oled külmatundlik. Pole midagi ebameeldivamat, kui lamada mitu tundi pea liikumatult ja külmetades. Lisaks soovitame sul sättida juuksed mugavalt nii, et patsikumm või klamber ei suruks kuklasse ega tõmbaks tugevalt juukseid ja ei segaks ka tehniku tööd.

9. Vesi ja ripsmepikendused käivad kokku

Paljud kliendid usuvad, et nad ei tohi pärast hooldust teha vähemalt 24 tundi ripsmeid märjaks. See pole aga alati tõsi. Palju sõltub sinu tehniku liimist ja muudest töövahenditest, mida ta kasutab. Näiteks Lovmosti Bonder Wonder kiirendab liimi kuivamist ja tagab liimi täieliku kivistumise 30 minutiga, mis tähendab, et võid ripsmeid märjaks teha juba samal päeval.

Teine uskumus on, et ripsmetega ei tohi minna ujuma või peaks vältima veega seotud tegevusi. Vastupidi! Ripsmepikenduste kandjatel on eelis, kuna nad ei pea kunagi muretsema laiali läinud ripsmetuši ega n-ö pandasilmade pärast. Ära lihtsalt unusta loputada oma ripsmeid puhta veega, et eemaldada kloori- või soolajäägid. 

10. Proovi hoolduse ajal vähem rääkida

Kahjuks paneb igasugune rääkimine hoolduse ajal kogu su näo liikuma ja segab tehniku tööd. Selleks, et tagada ideaalne paigaldus ja kiirendada hoolduse aega, on soovituslik rääkida minimaalselt. Ripsmete paigaldamine on täppistöö ja nõuab väga stabiilset kätt ning võimalikult vähe kliendi liikumist. Olen isegi tähele pannud, et mul läheb 15−30 minutit kauem klientidega, kellele meeldib terve hoolduse vältel lobiseda. See on just selle tõttu, et rääkides liikuvad näolihased panevad liikuma nii silmad kui ka silmade all olevad teibid ja geelpadjad ning naturaalse ripsmekarva isoleerimine ja pikenduse liimimine võtab kauem aega. Kui su tehnik palub sul hoolduse ajal mitte rääkida, siis ära võta seda isiklikult, vaid mõista, et see on vajalik ideaalse ja kiire hoolduse tagamiseks.

rahulik klient
Ripsmete pikendamine on täppistöö ja nõuab võimalikult vähe kliendi liikumist

11. Kasuta tualettruumi enne hooldust

Tualettruumi kasutamine enne hooldust on parim teene, mida saad endale teha. Olenevalt sellest, kas oled tulnud paigaldusse või hooldusesse, pead arvestama, et sa ei saa järgnevad 1−3 tundi püsti tõusta. Kuigi iga tehnik peaks lubama oma kliendil külastada tualettruumi ka keset hooldust, kui selleks peaks tekkima vajadus, siis maksimaalse mugavuse saavutamiseks ja stressi vähendamiseks soovitame ikkagi käia tualetis vahetult enne hooldust.

12. See on kahepoolne suhe

Iga tehnik peaks andma endast kõik, et tagada maksimaalselt hea pikenduste püsivus, kuid palju sõltub ka kliendist. Lisaks kvaliteetsetele toodetele, mida tehnik kasutab, võib ripsmete püsivust mõjutada ka hooaegade vahetus, ripsmete puhtus, kliendi meigivahendid, rasune või kuiv nahk ja palju muud. Parima võimaliku püsivuse saavutamiseks peab vaeva nägema nii tehnik kui ka klient ise. Ripsmepikenduste püsivuse kohta saad lähemalt lugeda meie eelnevatest blogipostitustest “Kui ripsmete püsivus ei ole nii hea …” ja “Jumestuskreem ja ripsmepikendused − loe meie soovitusi!”.

13. Kohv enne hooldust

Kofeiini tarbimine vahetult enne hooldust võib panna su silmad võbelema. See võib muuta ripsmete paigaldamise tõeliseks õudusunenäoks, eriti kuna klient ei saa seda kuidagi kontrollida. Kuna tehnikud kasutavad väga teravaid pintsette, võib silmade tugev värisemine olla isegi ohtlik. Inimesed on muidugi erinevad, kuid meie soovitus on vältida kofeiini vähemalt 1−3 tundi enne oma hoolduse aega ja sinu tehnik tänab sind! 

14. Ära kanna meiki

Võimalusel tule oma hooldusesse meigita. Kui see pole siiski võimalik, proovi vähemalt vältida ripsmetušši ja ühekordseid kleebitavaid ribaripsmeid. Jumestuskreem, puuder ja põsepuna tehnikut nii väga ei sega, kuid tugeva silmameigi peab enne ripsmepikenduste liimimist maha pesema. Silmade pesemisel veendu, et kasutad õlivaba meigieemaldit, kuna õli võib jätta rasvase kihi loomulikule ripsmekarvale ja mõjutada ripsmepikenduste püsivust.

15. Anna märku, kui vajad pausi

Olenemata põhjusest, miks tunned, et lühikese pausi pidamine on vajalik, anna sellest palun oma tehnikule märku! Olgu selleks soov minna tualettruumi või see, et tunned end äärmiselt ebamugavalt pikali olles − anna meile teada. Vahel on mu kliendid palunud väikest pausi, et liigutada oma käsi, pead või muuta asendit, ja ma hea meelega võimaldan neile paar minutit sirutamist, selle asemel et lasta kliendil tunda end terve hoolduse vältel ebamugavalt.

Iga tehnik tahab, et ta klient lahkuks naeratusega näol

Loodetavasti aitavad need nipid ja trikid sul mõista ripsmepikenduste maailma veidi paremini, annavad sulle enesekindlust uute teadmiste näol ning aitavad sul parandada suhtlust oma tehnikuga. Ära unusta, et iga tehnik soovib, et ta klient jääks rahule nii ripsmepikenduse protseduuri kui ka lõpptulemusega. Seega järgi neid nippe ja trikke, edasta oma mured ja rõõmud tehnikule ning leidke parimad lahendused, mis sobivad teile mõlemale.