fbpx

Kui ripsmete püsivus ei ole nii hea…

ripsmete püsivus

Vahel ei püsi ripsmepikendused nii kaua, kui peaksid. Põhjuseid võib olla mitu ja kogenud tehnikud suudavad erinevaid püsivust mõjutavaid faktoreid kiirelt ning edukalt ära tunda. Kuid see pole alati nii lihtne. Toome välja mõne peamise põhjuse, miks ripsmete püsivus ei ole alati nii hea.

Kehva püsivuse tagajärjed mõjutavad sinu kui tehniku mainet ja äri.

Alati põhjustab muret, kui klient on just käinud ripsmepikendusi paigaldamas või neid hooldamas ja helistab päev hiljem uudisega, et pikenduste püsivusega on probleeme. Sellises olukorras tuleks hakata otsima probleemi põhjustajat kohe, sest kehva püsivuse tagajärjed mõjutavad sinu kui tehniku mainet ja äri. Olenevalt sellest, kas su klient käis ripsmepikendusi hooldamas või paigaldamas, oled sa kulutanud vähemalt ühe tunni või lausa kolm, materjale ja ka kliendi aega. Kui hoolduse või paigalduse tõttu peab klient sama nädala jooksul leidma salongi külastuseks uue aja, võib see mõjuda ärilises ja ajalises mõttes tehnikule laastavalt, eriti kui selliseid kliente on mitu. Kehva püsivuse põhjus võib olla tehniku töövahendites või -tehnikas või kliendi enda koduses järelhoolduses. 

Kas anda ripsmete püsivuse garantiid?

Kliendi rahulolu säilitamiseks pakuvad paljud tehnikud ja ilusalongid ripsmepikenduste püsivuse garantiid. See tähendab, et kliendil on võimalus kindla perioodi jooksul kehvast püsivusest teada anda ja tehnik tagab kliendile uue hoolduse aja (tavaliselt on selleks minihooldus 30 minutit). Üldiselt on see periood kolm kuni viis päeva pärast kliendi viimast hooldust või ripsmete paigaldust. Pikenduste langemine pärast hooldust võib viidata, et tehnikul on näiteks probleeme materjalidega või et klient teeb oma koduses hoolduses midagi valesti. Seetõttu on hea klient võimalikult kiiresti tagasi kutsuda, et oleks võimalik leida probleemi põhjus ja see kõrvaldada. Kui probleem on tehnikus või tema materjalides, aitab see vältida samasugust probleemi järgmiste klientidega. Garantiihoolduse pakkumine aitab tehnikul tuvastada probleemi võimalikult kiiresti ja tagab ka kliendi rahulolu ning usalduse. 

Vaatame lähemalt peamisi põhjuseid, miks võib ripsmete püsivus järsult halveneda ja kuidas neid põhjuseid kiiremini ära tunda. 

1. Tehniku viga

Seda juhtub vahel kõigiga, nii noortehnikute kui ka kogenud meistritega. Selliseid olukordi ei tasu häbeneda, vaid tuleb võtta murel n-ö sarvest kinni ja selle põhjusele kiirelt jaole saada. Proovi meelde tuletada, kas tegid enne hoolduse või paigalduse alustamist kõik vajalikud eelhoolduse sammud läbi. Kas tegemist oli ehk erakordselt niiske või kuiva keskkonnaga ja see mõjutas sinu liimi toimet? Sel teemal saad veel lähemalt lugeda meie varasemast blogipostitusest. Pea meeles, et professionaalne tehnik vaatab alati ennekõike üle enda töömetoodika ja materjalid, enne kui hakkab mure põhjuses süüdistama klienti.

2. Klient magab, nägu tugevalt padja sees

See mure on eriti levinud klientide seas, kes on endale paigaldanud ripsmepikendused esimest korda ega ole veel harjunud olema oma silmadega veidi õrnemad. Kui klient hõõrub oma nägu ja sealjuures ka silmi tugevalt patja, võivad ripsmepikendused saada kahjustada ja langeda kiiremini välja. 

Tegurid, mis vihjavad, et tegemist on uneharjumustest tuleneva probleemiga: pikendused on ära tulnud peamiselt silmade välisnurkadest.

Lahendus: soovita kliendil muuta oma uneharjumusi. Kui klient magab selili või hoiab padja ja näo vahel oma kätt, aitab see paremini ripsmepikendusi säilitada. Teine variant on soovitada oma kliendil osta spetsiaalne unemask, mis ei puuduta ripsmeid.

3D unemask, mis kaitseb su ripsmeid

3. Õlised nahahooldusvahendid või õline nahk

See võib olla suur probleem “algajate” ripsmepikenduste kandjate puhul. See mure on põhjustatud tihti ka teadmatusest, sest vaevalt tahab klient veeta aega ripsmete paigalduses ning maksta teenuse eest raha, et siis seejärel kõik ise oma õliste toodetega ära rikkuda. 

Tegurid, mis vihjavad, et tegemist on õli sisaldavate toodete või õlise nahaga seotud probleemiga: ripsmepikendused tulevad ära suhteliselt ühtlaselt. Pikendused, mis ei ole veel ära kukkunud, tulevad lahti juurest, sest sealt algab kokkupuude õliga.

Lahendus: palu kliendil üle vaadata oma nahahooldus- ja meigitoodete koostisosad ning teha kindlaks, et need ei sisalda õlisid, glükoole ega vahasid. Õlivabade meigitoodete kohta saad lugeda ka meie eelmisest blogipostitusest.

Kui mure peitub hoopis kliendi nahatüübis, võid soovitada talle rasu imavaid pabereid või puudri kasutamist silmade all. See aitab ära hoida liigse rasu jõudmise ripsmeteni. Samuti rõhu regulaarsele igapäevasele ripsmete pesule ripsmešampooniga!

4. Ripsmed on sassis või keerdus

Ripsmete keerdumise on üldiselt põhjustanud tehnik. Kui tehnik on kasutanud pikenduste õiget pikkust ja paksust vastavalt kliendi silmadele, on ebatõenäoline, et ripsmed lähevad tugevalt sassi või hakkavad keerduma. Kui klient kurdab, et paljud pikendused on ära tulnud koos tema loomuliku karvaga ja ripsmed on tihti sassis, tasub tehnikul üle vaadata valitud pikenduste pikkus ja paksus konkreetsel kliendil. Valesti valitud pikkus või paksus võib tähendada, et pikendused on kliendi loomuliku karva jaoks liiga rasked ja koormavad ripsmeid, mille tõttu pikendused vajuvad ning keerduvad, tekitades ebamugavustunnet ja enneaegset loomulike ripsmete väljalangemist. Probleemi lahendus oleks järgmise hoolduse käigus paigaldada kliendile veidi lühemad ja peenemad pikendused. 

hea püsivus ripsmetel
Ripsmete välja langemine peaks olema ühtlane

5. Klient nokib pikendusi lahti

Oled kliendile paigaldanud ripsmepikendused ülikorralikult, kasutades kvaliteetseid töövahendeid, õiget metoodikat ja täpselt parajas koguses liimi. Kliendi järgmisel hooldusel aga märkad, et pikendusi on alles palju vähem, kui peaks olema, ja naturaalsetele ripsmetele on jäänud liimitükid. Viga ei pruugi olla sinus või selles, et kasutasid liiga palju liimi. Sellised liimitükid jäävad loomulikule karvale siis, kui klient nokib pikendused ise ära. Pikenduste nokkimine võib tekitada pragusid juba kivistunud liimi ühenduskohas ja pikenduse ära kukkumisel see mõraneb, mille tagajärjel jääb osa liimist loomulikule karvale. Liimijääkide eemaldamine on aeganõudev protsess, lisaks võib ripsmete nokkimine olla väga kahjulik naturaalsele karvale. Proovi sel teemal kliendiga vestelda ja tutvusta talle riske, mis võivad sellise tegevusega kaasneda.

6. Karvaajamine on olnud ühtlane

Vahel on ripsmete ja pikenduste väljalangemise põhjust palju raskem määrata. Seda eriti siis, kui tehnik on teinud oma tööd hästi ja klient on järginud korrektset kodust hooldust, kuid hoolduse ajaks tabab mõlemaid üllatus, kui ripsmepiir on tavapärasest palju hõredam.

Sellisel juhul tuleb kliendiga läbi rääkida kõik võimalikud põhjused, mis on mõjutanud ripsmete püsivust niivõrd märgatavalt.

Lisaks eelmainitud põhjustele võib ripsmete väljalangemist mõjutada veel:

  • uus vananemisvastane silmakreem, mis võib jätta ripsmetele kihi ja mõjutada liimi ühenduskohti;
  • uued ravimid (näiteks rasestumisvastased vahendid või ravimid, mis sisaldavad hormoone; mõned vitamiinid);
  • uut moodi toitumine;
  • liigne stress;
  • rasedus.

Kokkuvõttes ei saa me kunagi kõike 100% ennetada. Oluline on, et tehnik oskab õiget paigaldamise metoodikat ja kasutab kvaliteetseid töövahendeid ning informeerib klienti korrektsest järelhooldusest. Uue kliendiga on alati risk, et ripsmepikendused ei pruugi kohe ideaalselt peal püsida, kuid ootamatuid üllatusi võib tulla ka püsiklientidega. Sellisel juhul on alati hea pakkuda tasuta minihoolduse võimalust, aga kui püsivuse probleem tuleneb kliendist ning ta ei ole nõus oma kodust järelhooldust või harjumusi muutma, ei saa ka sina jääda lõpmatult pakkuma tasuta parandustöid.

Koostöö võti peitub austuses ja informatsiooni jagamises ning teineteisega tuleks olla avatud ning aus.