fbpx

Lihtsad vead, mis ei võimalda sul tagada maksimaalselt tihedad ripsmed paigaldusel

maksimaalselt tihedad ripsmed

Maksimaalselt tihedad ripsmed ei tähenda alati megavolüüme. Isegi klassikaga tööd tehes tahaks iga tehnik, et ta klient lahkub parima võimaliku lõpptulemusega. Kuid kas vahel tunned, et tulemusest jääb midagi vajaka? Meie nipid aitavad saavutada maksimaalset tihedust igal kliendil! 

1. Kokkuliimimine

Ripsmete kokkuliimimine ei ole ainult noortehnikute mure − vahel juhtub seda ka kõige pädevamatel tehnikutel. Imepeenikese naturaalse ripsmekarva isoleerimine peenete teravate pintsettidega pole alati kõige lihtsam ülesanne, kuid see on üks olulisemaid tegevusi tervete ja tihedate ripsmete tagamiseks. Kuna kõik ripsmekarvad ei kasva ühtlaselt samas tempos ega ole samas kasvufaasis, võib ripsmete kokkuliimimine pärssida ripsmete loomulikku kasvu. Sealjuures hakkavad aja jooksul ripsmekarvad üksteist välja kiskuma, kuna kiirema kasvutempoga ripsmed võivad aeglasema kasvutempoga karvad lihtsalt juurega kaasa tirida. Tagajärjeks on kahjustunud loomulikud ripsmed.

Kiirema kasvutempoga ripsmed võivad aeglasema kasvutempoga karvad juurega kaasa tirida

Lisaks vähendavad kokkuliimitud ripsmed pikendatavate naturaalsete ripsmete arvu poole võrra! Eeldame, et kliendil on ühel silmal sada naturaalset karva. Kui pooled neist omavahel kokku liimida, saab kokkuvõttes liimida ainult 50 pikenduskarva. Potentsiaalsest tihedast paigaldusest saab väga hädine lõpptulemus.

Kokkuliimitud ripsmetest lahti saamine peaks olema iga tehniku esimene ülesanne − see on korrektse, ripsmeid mittekahjustava paigalduse üks alustalasid!

2. Mittepaigaldamine kõikidele ripsmetele

Tervel ja kahjustamata ripsmepiiril leidub karvu, mis on erinevas kasvufaasis. Mõni karv on alles kasvama hakanud, mõni on juba poolel teel maksimaalse kasvuni ja mõni saavutanud oma täieliku pikkuse ning paksuse, olles kasvu lõppfaasis. Vanasti õpetati kõige peenemaid ja alles kasvufaasis olevaid naturaalseid ripsmeid mitte pikendama, kuna see lisas neile raskust juurde ja pärssis nende kasvu. Mõni tehnik järgib seda reeglit siiamaani. See arusaam on pärit ammusest ajast, kui saadaval olid ainult paksud, jäigad ja rasked ripsmepikendused (paksusega 0,15, 0,2, 0,25 mm jne) ning lühikesi, loomuliku pikkusega pikendusi polnudki. Tänapäeval aga on igale tehnikule kättesaadavad imeõhukesed, 0,05 mm läbimõõduga ja väga lühikesed pikendused, millega võib julgelt pikendada ka väiksemaid ja nooremaid naturaalseid ripsmeid. Üliõhukesed ja lühikesed pikendused kaaluvad minimaalselt ega pärsi loomulikku ripsmete kasvu, mistõttu saab nendega pikendada kõiki karvu. Tulemuseks on kohevad, tihedad ja kauapüsivad ripsmepikendused ning terved, kahjustamata loomulikud ripsmed.

3. Liiga palju liimi

Kunagi õpetati koolitustel, et õige moodus, kuidas paigaldada pikendusi naturaalsele karvale, on “libistada” liim üle terve ripsmekarva juurest otsani. See tähendas, et liimikogus ühel karval oli suhteliselt suur ja naturaalne karv ning pikendus olid otsast lõpuni kokku liimitud. Õnneks pole vana meetod enam tänapäeva liimide puhul vajalik! Lovmosti suurepäraste liimidega piisab, kui kastad pikenduse 2 mm ulatuses liimi sisse ja paigaldad pikenduse naturaalse karva peale. Niiviisi tekib liimi ühenduskoht ainult ripsmejuure juurde, tänu millele on naturaalsel karval vähem liimi ja raskust. Lisaks võimaldab see hoida loomuliku karva otsa “lahtisena”, mis annab oma panuse visuaalselt tihedama tulemuse saamiseks. Nii saavutadki kohevad, tihedad ja terved, kahjustamata loomulikud ripsmed.

Kokkuliimitud ripsmed
Kokkuliimimise kurvad tagajärjed. Pildi autor: Anna Leppik

4. Vale pikkus

Mida rohkem pikkust lisada, seda suurema vahega ripsmete otsad üksteisest jäävad. Hea reegel on hoida pikendused 2−3 mm loomulikest ripsmetest pikemana, siis jäävad ripsmete otsad lähestikku, luues visuaalselt tihedama mulje. Liiga pikad ripsmepikendused võivad paratamatult jätta hõredama mulje, eriti kui tegemist on klassikaliste ripsmetega. Lisaks võib valesti valitud ehk liiga pikk pikendus olla koormav ja loomulikku karva kahjustada!

5. Liiga kitsad lehvikud

Kui eesmärk on saavutada võimalikult tihe tulemus ja kasutad selleks volüümripsmeid, proovi hoida volüümilehvikuid võimalikult lahtisena, umbes 5 mm. Liiga kitsad lehvikud jätavad vähem tiheda mulje ega võimalda saavutada õhulisust, tihedust ja pehmust, mis on võimalik veidi laiemate lehvikutega.