fbpx

Uue aasta eesmärgid ripsmetehnikutele

uue aasta eesmärgid

Arvan, et igaüks meist on kasvõi kord elus andnud uueks aastaks lubadusi või seadnud eesmärgid. Kui aga endaga aus olla, siis kui paljud meist on neid ka päriselt täide viinud? Kui võrrelda näiteks jõusaalide külastajate arvu jaanuari esimestel nädalatel ja veebruari viimastel päevadel, võib öelda, et mitte just kuigi paljud … Kuid uue aasta lubadused ja eesmärgid ei pea ilmtingimata täitmata jääma. Õigesti läbimõeldud lubadused võivad aidata sind nii töös kui ka eraelus. Võtmesõna peitub saavutatavuses. Loe meie blogist edasi, milliseid nippe jagame just ripsmetehnikutele, et aidata su äril õitseda ja viia sind töös järgmisele tasandile.

Õigesti läbimõeldud lubadused võivad aidata sind nii töös kui ka eraelus.

Mõeldes välja eesmärke, mille poole uuel aastal püüelda, tuleb ennekõike läheneda asjale realistlikult. Proovi mõelda lubadustele, mis tekitavad sinus endas õhinat ja elevust, sest olgem ausad, kui hommikust õhtuni volüümlehvikute valmistamine ei paku sulle siirast rõõmu, siis tõenäoliselt ei hakka see seda kunagi tegema. Lubadustele mõeldes määra konkreetsed eesmärgid, mida sa mitte lihtsalt ei tahaks saavutada, vaid milleni on ka päriselt võimalik jõuda. Ära takerdu ebamäärastesse lubadustesse, vaid ideaalis vali just sellised eesmärgid, mille kallal sa tahad ja suudad töötada.

Alustuseks toome välja mõned olulised punktid, mida lubaduste andmisel meeles pidada.

Nagu juba alguses mainitud, realistlike eesmärkide seadmine aitab protsessil ja su tulemustel paremini silma peal hoida.

Eesmärk peab olema:

  • spetsiifiline
  • mõõdetav
  • saavutatav
  • realistlik
  • ajaliselt mõõdetav

Pannes paika realistlikud eesmärgid, on sul suurem tõenäosus saavutada edu ja nendeni jõuda, ilma et tunneksid end ülekoormatuna. Või veel hullem, loobuksid nendest. Oleme välja toonud mõned eesmärgid ja võimalikud viisid, kuidas nendeni püüelda.

1. Eesmärk: Hoida kulutused kontrolli all

Lahendus: Määra oma eelarve

Ripsmetehnikud ostavad töömaterjale tihti jooksvalt ja kiire töötempo juures ei jõua nad alati teha inventuure. See aga tähendab, et neil ei pruugi olla täielikku ülevaadet oma kulutustest.  Vaata üle oma tööga seonduvad kulud: töövahendid, materjalid, klientide heaoluks vaja minevad tarbed jne. Pane paika reaalne eelarve kõigele tööks vaja minevale ja analüüsi oma ostukäitumist. Kas sul on võimalik teha muudatusi, mis vähendavad sinu kulutusi?

eelarve määramine eesmärgi saavutamiseks
Siit leiad tasuta erinevaid eelarve planeerijaid!

2. Eesmärk: Võtta vastu rohkem kliente 

Lahendus: Tõsta oma töö kiirust ja efektiivsust

Kiiruse ja efektiivsuse tõstmiseks on mitu võimalust. Näiteks aitavad kvaliteetsed materjalid teha kiiremini ja kvaliteetsemat tööd. Kasuta alati värskeid vedelikke. Tee kindlaks, et su pintsetid on sirged ja haakuvad endiselt sama hästi kui esimesel päeval, mil need ostsid. Hoia oma töökeskkond alati puhas ja korras − nii on sul parema ülevaade oma töövahenditest ja leiad vajalikud asjad kiiresti. Nõnda kulub sul iga kliendi peale vähem aega, kuna su töövahendid on töökorras ja sa ei kuluta aega asjade otsimisele. Efektiivne töö kulg tähendab, et sul jääb rohkem aega üle uute klientide vastuvõtmiseks.

3. Eesmärk: Alati rahulolevad kliendid

Lahendus: Ole alati ettevalmistunud

Arvan, et iga tehnik on kasvõi kord oma karjääri jooksul kogenud seda tunnet, kui sulle tuleb klient ja selgub, et sul ei olegi võimalik pakkuda just neid ripsmeid, mida ta tahaks. Või on need hoopis kivikesed, mida klient ihaldab, aga sul lihtsalt ei ole neid kuskilt võtta vahetult enne kliendi tulekut. Meie soovitus on iga uue kliendiga läbi arutada, millist tulemust klient soovib, juba enne, kui ta on kohal. Nii oled kursis kliendi soovide ja ootustega ning sul on võimalik puuduolevad asjad juurde osta. Nõnda saad tunda end igat tööpäeva alustades enesekindlana, teades, et sind ei taba ootamatud üllatused puuduvate töövahendite näol, ja su kliendid lahkuvad alati rahulolevana.

eesmärgiks on rahulolev klient

4. Eesmärk: Olla aktiivsem sotsiaalmeedias

Lahendus: Määra konkreetne postituste hulk

Siinkohal räägime just sellest sotsiaalmeediast, mille oled loonud oma iluteenuse jaoks. Olenemata sellest, kas su ettevõtte platvorm on Instagram, Facebook või midagi muud, on sotsiaalmeedial väga suur roll sinu töö turundamises. Lisaks on see tasuta. Ei piisa ainult sellest, kui tahad olla sotsiaalmeediakanalites aktiivsem, sest see pole mõõdetav eesmärk. Määra endale konkreetne siht postitada kas üks kord nädalas, kolm korda nädalas või kasvõi mitu korda päevas ja tee umbkaudsest soovist reaalne ning mõõdetav eesmärk. Hinda oma sotsiaalmeediaoskusi ja pane paika postituste hulk, mille puhul tunned, et see on sinu jaoks saavutatav.

5. Eesmärk: Hoida töö ja vaba aeg tasakaalus

Lahendus: Määra kindlad päevad, millal puhkad

Töö ja eraelu tasakaalus hoidmine on samuti umbkaudne soov. Alusta millegi konkreetsemaga. Kui sind häirib mõni osa sinu töö- või eraelust, vaata see kriitilise pilguga üle ja vii sisse vastavad muudatused. Vali endale sobiv eesmärk, nagu näiteks telefoni väljalülitamine kaks tundi enne magamaminekut, kaks vaba päeva iga nädal või mediteeri iga päev kümme minutit. Ripsmetehnikuna aitab mind ka konkreetsete tööpäevade määramine. Nii oskavad mu kliendid paremini arvestada minu töögraafikuga ja minul on lihtsam oma nädalat planeerida ning vältida ootamatuid olukordi, kus muutliku graafiku tõttu oled midagi sassi ajanud ja pead kliendi aja tühistama. Me kõik teame, kui kohutav stressiallikas see on! 

Üritades hoida tasakaalu oma töö ja eraelu vahel, ilma et sul oleks õrna aimu, mida selleks teha võiks või mida sa konkreetselt muuta soovid, võib see tekitada frustratsiooni ja ebakindlust ning tõstatada küsimuse, kas oled üldse paremuse poole liikumas. Aga kui paned paika konkreetsed eesmärgid (soovituslikult sellised, mis hõlmavad ka ajalist piirangut), mida saad ka reaalselt saavutada, oled üks samm lähemal tasakaalus eluviisi poole.

6. Eesmärk: Teha maksimaalselt kvaliteetsed ja ilusad ripsmed iga kord

Lahendus: Alusta murekohast

Kui su nõrgim külg on näiteks sisenurkade tegemine, alustagi nendest! Ära lihtsalt taha teha paremat tööd, vaid võta ette konkreetne murekoht ja ära lõpeta enne, kui tunned, et töö on hästi välja tulnud ning sa oled rahule jäänud. Sisenurgad võta ette esimesena, et need ei jääks viimasele minutile ja kiirustades poolikuks. Vajadusel kasuta abivahendeid, mis lihtsustavad su töö tegemist. Sisenurkade puhul aitab teibiga lau tõstmine või küljele nihutamine. Kui su murekohaks on alumiste ripsmete eraldamine, proovi erinevaid alternatiive selle tegemiseks. Geelpadjad ja teip on sinu parimad abivahendid. Võta kasvõi paar lisaminutit veendumaks, et alumised ripsmed on eraldatud perfektselt, ja alles siis alusta tööga. Võttes kõik murekohad ette esimesena, alustad igat hooldust või paigaldust eesmärgi poole liikumisega. 

Ära unusta teha pilte oma tööst – nii saad parema ülevaate nii vigadest kui ka arengust!

7. Eesmärk: Õpi juurde midagi uut

Lahendus: Osale koolitusel

Kuigi iga tehtud tööga su oskused aina paranevad, õpib inimene terve elu. Miks mitte arendada end oma alal veelgi ja minna täiendkoolitusele? Ripsmetega töötamisel on ju niiii palju võimalusi, mida kõike nendega teha saab! Kas oskad paigaldada ainult klassikalisi ja oled valmis volüümripsmete paigaldamist juurde õppima? Tee sellest enda aasta lubadus! Kas oskad juba mõlemaid paigaldada, kuid tahaksid osata midagi enamat? Otsi mõni megavolüümikursus! Kas oled väsinud tegemast pidevalt rebase- või nukumodelleeringut? Mine mõnele modelleerimiskursusele ja avasta enda jaoks uued stiilid, kaarduvused ning töövahendid, mis on vallutamas ripsmete maailma. Kui arvad, et tead ripsmetest juba kõike, siis ehk vajad mõnd koolitust sotsiaalmeedia turundamise näol või peaksid hoopis kulmude värvimise ja modelleerimise ära õppima? Võimalusi on mitmeid, leia see, mis sind huvitab ja inspireerib sind pakkuma veelgi paremat teenust! 

Uue aasta lubaduste täideviimine mitte ainult ei aita sul saada veel paremaks ripsmetehnikuks, vaid aitab kaasa ka su äri õitsemisele, suurema ja parema klientuuri loomisele ning oma käibe kasvatamisele. Loodetavasti said siit endale mõne uue eesmärgi, nii et aeg tegutsema hakata!