fbpx

Kuidas hooldada ripsmepikendusi talvel?

Talvine ripsmehooldus

Enamik meist kannab oma ripsmepikendusi aasta ringi. Talvel langevad temperatuurid tavapärasest madalamale ja see võib tekitada muutusi meie nahale, juustele ja ka ripsmetele. Kuivad juuksed ja nahk võivad viidata sellele, et ka su ripsmete seisukord võib olla kehvemaks muutunud. Ehk oled isegi tähele pannud, et talve saabudes karvakasv aeglustub. Peale aeglasema kasvu võib karge talveilm mõjutada ka ripsmete niiskustaset ja muuta need hapramaks. Loe blogist edasi, kuidas turgutada oma ripsmeid ka talveperioodil. 

1. Toitumine

Talv ja jõuluaeg võib meie kõigi jaoks olla kiire ja kohati stressirohke. Väljas on üsna pime, aasta lõpp on lähenemas ja kohustused vajavad enne uue aasta lõppu täitmist. Kui su hommikusöök koosneb kahest kohvitassist, lõunaks haarad võileiva ja õhtuks tellid midagi, mis ei ole ehk kõige tervislikum valik, võid olla kindel, et sa ei saa piisavalt vitamiine ega vajalikke toitaineid, et talveperiood tervena üle elada. Vaata oma päevamenüü kriitilise pilguga üle ja proovi oma toidukordadele leida tervislikumaid alternatiive. Täisväärtuslikul toitumisel on tohutu mõju sinu küünte, naha, ripsmete ja juuste seisukorrale!

Tervete ripsmete alus tuleb seespoolt
Ära unusta, et tervete ripsmete, juuste ja naha saladus peitub toitumises

Lisaks aitavad talvel ripsmete, naha ja juuste seisukorrale kaasa vitamiinid. Konsulteeri oma toitumisnõustaja või perearstiga ja tee kindlaks, et sinu D-, B- ja E-vitamiini näitajad on normis, ning vajadusel lisa vitamiinid oma igapäevamenüüsse. Nahale, küüntele ja juustele on eriti oluline vitamiin B2 ehk riboflaviin. Vitamiin B7 ehk biotiin on oluline naha ja juuste taastumisel, nende elastsuse ja tervise säilitamisel.

2. Külasta oma tehnikut regulaarselt

Kuigi talvel karvakasv aeglustub ja ripsmeid langeb vähem välja, mistõttu püsivad pikendused kauem, on siiski oluline külastada oma tehnikut umbes iga kolme nädala tagant või vastavalt oma tehniku soovitusele. Hooldused ei ole vajalikud ainult selleks, et su tehnik saaks uusi ripsmeid juurde liimida, vaid ta eemaldab ka väljakasvanud pikendused, mis võivad hakata keerlema ja kahjustama su loomulikke ripsmeid. Kui käid regulaarselt ainult ühe tehniku juures, on tal iga hoolduse käigus olemas hea ülevaade sinu ripsmete seisukorrast ja erinevatest muudatustest. Pädev tehnik oskab tuvastada ripsmetega seonduvaid probleeme ja anda sulle nõu, kuidas neid lahendada. Võimalik, et su tehnik soovitab sul külmal perioodil proovida pikkuse võrra lühemaid ripsmeid, et kindlustada terved ripsmed aasta ringi.

3. Ole saunas ja kuumas vannis ettevaatlik

Kes meist ei armastaks talvel end saunas soojendada või kuumas vannis lõõgastuda? Üldiselt pole ripsmepikenduste kandjatel saunas käimine keelatud, küll aga palume olla sul eriti ettevaatlik, et mitte kahjustada oma kauneid ripsmeid. Saunas viibides ära hõõru oma silmi, vaid liigu enne saunast välja, lase ripsmetel jahtuda ja alles siis võid neid julgelt puutuda. Liigne kuumus võib liimi ühenduskohti pehmendada ja nende hõõrumise tagajärjel võivad pikendused kergemini ära kukkuda. Ära unusta pärast sauna- või vanniprotseduure oma ripsmeid korralikult pesta vee ja ripsmetele mõeldud šampooniga, et eemaldada  pikenduste vahele kogunenud higi, rasu ja surnud naharakud!

lõõgastav vann või saun on luatud ka ripsmepikenduste kandjatele
Ripsmepikendused ei takista sauna või kuuma vanni külastamist, kuid ole oma pikendusi katsudes eriti ettevaatlik

4. Järgi korrektset kodust järelhooldust

Ära unusta, et ripsmepikendusi on oluline pesta regulaarselt, olenemata sellest, kas tegemist on spaa- või saunapäevaga. Konsulteeri korrektse ripsmešampooni soetamisel oma ripsmetehnikuga − kindlasti oskab ta soovitada sulle oma lemmikpesuvahtu ja vajadusel näitab ette ka õige tehnika, kuidas pesta pikendusi neid kahjustamata. Pikenduste pesemine on parim moodus, kuidas pikendada kunstripsmete eluiga sinu loomulikel ripsmetel ja hoida oma ripsmepiir puhta ning tervena.

5. Kontrolli oma nahahooldustooteid

Peale regulaarse ripsmete pesu hoia silm peal ka oma kreemidel ja ilutoodetel. Kuna talvega kaasnevad reeglina ka miinuskraadid, mõjutab see õhuniiskuse taset, mis langeb madalale ja õhk muutub tavapärasest kuivemaks. See mõjutab meie naha ja juuste seisundit ning me pöördume talveperioodil toitvamate hooldusvahendite poole. Paljudel tekib talvel suvest sootuks erinev ilurutiin. Kui vahetad oma tooteid, tee kindlaks, et kreemid või meigivahendid, mis sisaldavad õli, glütseriini või vaha, ei satu ripsmetele või silmade ümbrusesse. Kui eelistad talvel õlibaasil näokreemi, ole hoolikas, et see ei satuks su silmapiirkonda. Õlivabadest meigitoodetest võid lähemalt lugeda meie varasemast blogipostitusest

Ripsmepikendused on universaalsed ega ole mõeldud ainult ühel kindlal hooajal kandmiseks. Kui tead, kuidas oma kaunite pikenduste eest vastavalt aastaajale hoolitseda, saad neid nautida aasta ringi ning talv ei pea enam olema järjekordne “puhkeperiood”.