fbpx

Ripsmepikenduste “taastusravi” − mida teha puhkuse ajal?

Ripsmepikenduste taastusravi

Kui oled kasvõi üks kord olnud ripsmepikenduste kandja, siis tead, et ripsmetušš ei anna samasugust tulemust nagu õigesti ja kvaliteetselt paigaldatud ripsmepikendused.

Kuigi häid ripsmetušše on palju, ei taga ükski neist püsivalt sellist kaunist kaarduvust, sügavmusta värvi, ei mitmekordista sinu ripsmekarvade arvu ega anna nuku- või kassisilma efekti. Tihedad, pikad ja väljendusrikkad ripsmed, mis ei vaja lisaks meiki, et olla kaunid, võivad olla sõltuvust tekitavad, kuid vahel on neist ka veidi puhkust vaja. 

Kuigi korrektselt paigaldatud ja õigesti hooldatud ripsmepikendused ei kahjusta sinu loomulikke ripsmeid ja mõni võib isegi väita, et need hoiavad ta ripsmeid paremas seisukorras kui pidev ripsmetuši kandmine ja selle maha hõõrumine (või veel hullem, ööseks peale jätmine),  siis põhjuseid, miks võiksid oma ripsmetele praegu puhkust anda, on mitu. Olgu selleks ebakvaliteetne paigaldus või materjalid, mis on pannud su enda ripsmed välja langema või tekitanud ripsmejoone sisse auke … või oled pühade ajal läinud pikkuste ning tihedusega veidi hoogu ja tahaksid lasta ripsmetel veidi taastuda, enne kui paned järgmise paigaldusaja. Või on ripsmetele puhkuse andmise põhjus hoopis karantiin, mille tõttu on salongid kinni ja uut hoolduseaega polegi võimalik saada. 

“Vähene või olematu pikkus või tihedus võib olla ärgates paras šokk, kui oled harjunud ärkama tumedate ja tihedate ripsmetega.”

Kuigi ripsmepikendused on fantastiline moodus, kuidas oma välimust veelgi rõhutada, ei tohiks keegi end tunda kehvasti või vähem ilusana pikendusteta. 

Kui oled sunnitud pöörduma tagasi ripsmetuši juurde ja pidama pikendustest pausi, pole kurvastamiseks põhjust. Kasuta seda aega ja võimalust, et lasta oma ripsmetel taastuda, järgides meie nõuandeid.

1. samm – võimalusel eemalda ripsmed

Kui oled otsustanud, et annad oma ripsmetele puhkust, proovi need esimesel võimalusel eemaldada professionaalselt. Kui lased neil omas tempos välja kasvada, võivad need hakata segama sinu igapäevaelu ja mis veel hullem, sul võib tekkida tahe hakata pikendusi ükshaaval nokkima. See aga võib kahjustada su ripsmekarva juurt ja kokkuvõttes teha rohkem kahju kui pidev pikenduste kandmine. Kvalifitseeritud tehnik eemaldab ripsmepikendused valutult ja ohutult ega kahjusta sinu loomulikke ripsmeid. 

Ripsmete eemaldamise protsess professionaali juures on valutu ja ohutu.

2. samm – toitained ripsmetele

Kui märkad pärast pärast ripsmepikenduste eemaldamist, et sul on tekkinud n-ö tühjad augud ripsmete kandmisest või karvavahetusperioodist, toida oma ripsmeid seerumiga, milles leidub biotiini ja muid hooldavaid aineid, nagu näiteks pantenool. Seerumite puhul on võtmesõna järjepidevus − kasuta seerumit vastavalt kasutusjuhendile iga päev. Enamikku seerumeid saab kasutada ka koos jumestusega, lihtsalt veendu, et oled enne meigi tegemist lasknud seerumil hästi imenduda. Ideaalis võiks ripsmeseerum kuuluda su õhturutiini juurde, kui nahk on puhas ja seerum saab toimida öö läbi. Õlivabasid seerumeid võib suurepäraselt kasutada ka koos ripsmepikendustega! Kui eelistad aga kasutada looduslikke variante ja tahad oma ripsmeid toita näiteks riitsinus-, mandli- või kookosõliga, muudavad meie ühekordsed abivahendid, nagu mikroharjakesed ja ripsmekammid, selle protsessi veel lihtsamaks. Tooted leiad meie e-poest

Lovmosti mikroharjakesed on ideaalsed kaaslased seerumite ja õlide pealekandmisel ripsmejuurtele.

3. samm – toida oma ripsmeid seestpoolt

Me kõik teame, et ilu tuleb tegelikult seestpoolt ja hea naha ning juuste saladus peitub suuresti toitumises. Seerumid ja palsamid niisutavad ning toidavad ripsmekarvu pealt, kuid tagamaks, et uued karvad kasvaksid kaunid ja tugevad, tuleb üle vaadata toitumine. Söögid, milles on kõrge B-, C- ja D-vitamiini sisaldus, ning toidulisandid, mis sisaldavad biotiini, kollageeni ja oomega- rasvhappeid, ei tugevda ega pane kasvama ainult su ripsmeid, juukseid ega küüsi, vaid ka su nahk hakkab särama. Tervislik ja mitmekesine toitumine on ilu võti! 

4. samm – puhkus meigist

Mida vähem stressi on su ripsmetel, seda tugevamad ja tervemad need on. Võimalusel proovi kasutada ripsmetušši, mille eemaldamiseks ei pea sa väga tugevalt oma ripsmeid hõõruma. Ära mine kunagi magama, ilma et eemaldaksid oma ripsmetušši! Proovi vältida ka ripsmeribasid, mida saad ise peale kleepida, kuna nende ebakorrektsel eemaldamisel võid kogemata kahjustada ka oma loomulikke ripsmeid. Kui su loomulikud ripsmed on saanud kahjustada ja on peened ning haprad, väldi ka ripsmekoolutajat, mis võib õrnad ripsmed murda. 

5. samm – ole õrn

Ole oma ripsmete pesemisel hell, ära kisu või hõõru neid liialt ning võimalusel kasuta just silmadele mõeldud meigieemaldeid, mis on eriti õrnad, kuid tõhusad delikaatse silmaümbruspiirkonna puhastamiseks. Proovi vältida veekindlaid ripsmetušše, mis kipuvad olema väga raskesti eemaldatavad. Kui sul on alles veel mõned ripsmepikendused, väldi meigi eemaldamisel vatitupse ja -tikke! Vatikiud võivad pikenduste liimiühenduskohtadesse kinni jääda ja ripsmepikendused koos loomuliku karvaga välja tõmmata ning tugevalt haiget teha. 

6. samm – proovi muid ripsmete täiustamise viise!

Pikendused ei ole ainus valik, kuidas muuta oma ripsmed veel kaunimaks. Proovi lisaks ripsmete keemilist värvimist või koolutamist, mis lisab sügavust ja tekitab su loomulikele ripsmetele kauni kaarduvuse. Nii on ehk puhkuseperioodi veidi kergem üle elada. 

Tagasi ripsmepikenduste juurde

Pärast puhkust ära pelga minna tagasi ripsmepikenduste juurde. Otsi oma piirkonnast hea ripsmetehnik, loe tema arvustusi ja vii end kurssi tema töödega. Hea ripsmetehnik vastab alati su küsimustele, mis puudutavad tema töövahendeid, materjale või tehnikaid, samuti viib ta sind alati kurssi korrektsete meetoditega, kuidas saad ka kodus oma ripsmepikenduste eest hästi hoolt kanda. Tehnik, kes teeb oma tööd pädevalt, oskab valida just sinu ripsmetele sobiliku pikkuse ja tiheduse, et tunneksid end veel kaunimana. Korrektse paigaldamise käigus ei saa kahjustada su loomulikud ripsmed, võimaldades sul ripsmepikendusi kanda väga-väga pikka aega.

ripsmepikenduste taastusravi
Ripsmepikendused – enne ja pärast. Ükski ripsmetušš ei saavuta samasugust tulemust!