Sul on olemas kõik vajalikud oskused ja teadmised, et teha oma tööd suurepäraselt. Sul on olemas kõik vajalikud materjalid ja töövahendid. Sulle on tulemas klient ja sa oled valmis tööga alustama. Aga kas su tööruum on sama valmis ja sobilik, et kliente vastu võtta?
Me teame, et hea tehniku nimel on klient valmis tulema hooldusesse ükskõik kuhu, kuid enne, kui kliendist saab püsiklient ja ta saab kogeda sinu fantastilisi oskusi, on oluline jätta igale kliendile hea esmamulje. Selle jätmiseks on meil kõigil ainult üks võimalus ja töökeskkond mängib siinkohal väga suurt rolli. Just selle tõttu on ülioluline luua ruum, mida su kliendid tahavad rõõmuga külastada ja kus neil on mugav viibida terve protseduuri vältel.
Olenemata sellest, mis stiilis sa oma interjööri kujundad, meil on sulle mõned nipid ja ideed, kuidas viia oma tööala järgmisele tasemele.
Kuidas luua ideaalne tööruum?
1. Kaalu läbi parim paigutus
Esimese asjana vaata üle oma ruumi võimalused. Mõtle põhjalikult läbi mööbli paigutus ja võta kindlasti arvesse ka oma eelistusi. Kas eelistad, et klient lamab voodis või tugitoolis? Kas su ruumis on olemas loomulik valgus ehk aken ja kus see asub? Kas pärast voodi või tugitooli paigutamist jääb piisavalt ruumi ka ülejäänud töövahenditele, sulle liikumiseks ja enda mugavalt tundmiseks?
Ruumide planeeringud pole identsed ja ka tehnikute eelistused on erinevad. Enne mööbli sissetoomist mõtle läbi erinevad lahendused, mis töötavad just sinu kasuks ja võimaldavad sul mugavalt töötada! Mööbli paigutuse eesmärk on muidugi klientide heaolu, kuid ära unusta ka enda heaolu, sest olenevalt klientide arvust päevas veedad sa oma töökeskkonnas mitmeid tunde.
Võta arvesse ka oma klientide harjumusi. Kui su kliendid eelistavad teha kerge uinaku seni kaua, kui sina teed imesid nende ripsmetega, peaks ka su töökeskkond seda soodustama. Me kõik ju teame, et rahulikult lamav klient võimaldab teha oma tööd kiiremini ja kvaliteetsemalt.
Mõned nipid, mis aitavad su klientidel paremini lõõgastuda:
- Paku lisapolsterdust näiteks patjade või kattemadratsite näol. Kõik kliendid ei pruugi end sinu pakutud pinnal kohe mugavalt tunda. Mõni klient eelistab tugitooli, mõni libiseb sealt hoopis alla. Mõni klient aga ei kannata üldse voodi peal lamamist. Võimalda oma klientidel tunda end mugavamalt ja paku neile näiteks lisatuge jalgade või selja alla. Kanna hoolt ka selle eest, et kliendi peatugi oleks piisavalt pehme ja mugav, kuid võimaldaks ka sinul mugavalt töötada. Mida rohkem suudab su klient lõõgastuda, seda vähem niheleb ta ka hoolduse ajal.
- Investeeri heasse tekki või pleedi. Pehme tekk võimaldab su kliendil tunda end veelgi mugavamalt ja turvalisemalt, kuni ta silmad on kinni. Klientide eelistused teki suhtes on samuti erinevad, kuid mingi variant end katta peaks alati olemas olema. Ära unusta hoida tekki alati heas korras ja puhtana. Päevinäinud, plekiline ja väsinud tekk võib tekitada kliendil ebameeldivat reaktsiooni, nii et pese oma tekki regulaarselt ja vaheta vastavalt vajadusele.
- Loo õdus ja rahulik atmosfäär muusikaga. Rahulik ja vaikselt mängiv muusika aitab klientidel lõõgastuda ning loob mõnusa keskkonna. Kasuta muusikaplatvorme, mis ei mängi vahele reklaame, et mitte häirida rahulikku olekut. Tänapäeval on rohkelt erinevaid muusikaplatvorme, vali endale kõige mugavam ja koosta näiteks ise sobilik playlist, mis on kooskõlas sinu ruumiga, või vali mõni olemasolev. Kui kasutad juba valmis playlist’e, on soovituslik igaks juhuks kõik lood enne ise läbi kuulata, et kliendi juuresolekul ei oleks ootamatusi ebasobilike laulusõnade või helide näol.
2. Kaunista oma tööruumi
Pane oma kujutlusvõime ja sisemine disainer tööle ning muuda oma töökeskkond eripäraseks.
On oluline hoida oma stuudio puhta ja lihvituna. Dekoratsioonidega ei tohiks liialdada, sest üleliigsed vidinad võivad luua illusiooni, et ruumis on korralagedus ja see tekitab täiesti vastupidise emotsiooni lõõgastumisele. Proovi oma stiil põimida väikestesse detailidesse, mis aitab kogu ruumi interjööri kokku tuua.
Proovi kasutada:
- Fotosid, raame ja püsiseadeid
Too oma brändi stiil välja värviskeemi ja logo kaudu. Kasuta näiteks ühtseid värvitoone oma mööblis ja disainielementides, lisa oma logo väikestele asjadele, näiteks seinakaunistustele, riiulitele.
- Salongi stiil
Võimalusel proovi oma töötuba sobitada ka salongi stiili, logode ja interjööriga.
- Värv ja veel kord värv
Töökeskkonna loomisel tuleb arvesse võtta rohkemat kui lihtsalt mööbel ja töövahendid. Oluline on luua sobilik meeleolu. Proovi mõelda sellele, kuidas sa tahad, et su klient tunneks, kui sind külastab? Värvide kasutamine võib aidata sind õige meeleolu ja tunde loomisel. Näiteks sinine värv tekitab rahuliku, lähedase ja usaldusväärse tunde. Kollane aga edendab sotsialiseerumist, toob rõõmu, pakub soojust ja optimismi.
3. Leia sobiv valgustus
Hea valgus ei ole oluline ainult selle jaoks, et su klient näeks oma uusi kauneid pikendusi pärast igat hooldust. Hea valguse eesmärk on ennekõike tagada sulle parimad võimalikud töötingimused ja võimaldada su klientidel iga nurga alt fantastiline välja näha. Hea valgus võib viia ka sotsiaalmeedia piltide tegemiseni, mis on justkui tasuta reklaam sinu tööle.
Me kõik oleme sattunud tegema pilte, mis on niiii head, aga valgus rikub kogu pildi ära. Näe oma töökeskkonna valgusega veidi enam vaeva ja su kliendid tunnevad end peeglist vaadates iga kord kauni ja enesekindlana.
Peale laevalguse vajab iga tehnik mugavamalt töötamiseks ka kohtvalgust. Siinkohal soovitame investeerida heasse valgustusse, millest saab sinu lahutamatu tööpartner. Hea valgus lihtsustab nii tööprotsessi kui ka aitab teha suurepäraseid pilte valmis ripsmetest. Ideaalis peab kohtvalgus olema liigutatav, et saaksid seda sättida endale mugavasse asendisse, piisavalt pika juhtmega, et saaksid seda kasutada igas toa otsas, reguleeritava eredusega, et saaksid vastavalt vajadusele lisada või vähendada valgust.
Mõtle ka sellele, kas su ruum mahutaks näiteks peeglinurgakese, mis võiks olla ühtlasi fotonurk su klientidele? Selleks sobivad ideaalselt näiteks meigipeeglid, mille külgedel on mitmeid lambipirne, mis võimaldavad su klientidel imetleda sinu tehtud tööd, aga ka teha suurepäraseid pilte sellest.
Mõned soovitused väiksematele töötubadele:
- Kasuta seinakaunistusi
Kui sa ei saa sisse tuua kappe või muud mööblit, kuhu sättida toredaid dekoratsioone, kasuta oma seinu! Seintele võib paigaldada üksikuid riiuleid kaunistuste jaoks, strateegiliselt paigutatud peeglid aitavad aga luua visuaalselt suurema ja avarama ruumi. Pea meeles, et su tuba ei pea olema täis mööblit selleks, et olla täielik. Võti peitub väikestes asjades, mis aitavad luua mõnusa keskkonna.
- Hoiusta oma töövahendeid stiilselt
Väiksemas toas ei pruugi olla piisavalt ruumi, et ära mahutada ja peita kõik ripsmekarbid, ühekordsed vahendid, desinfitseerimisvahendid jms ning kui su töövahendid on kõik nähtaval, võib see jätta koristamata mulje.
See, kui sul on suur valik ripsmeid kõikides kaarduvustes, värvides ja suurustes, on küll tore, kuid selle kõige nägemine ei pruugi seda mitte olla.
Õnneks võib vahendite hoiustamine olla stiilne. Karbid ja kastid ei pea olema maitsetud ega läbipaistvad. Võimalik on soetada kauneid ja mugavaid hoiukaste, mis mahutavad kõik vajaliku ja peidavad ära kõik ebavajaliku. Proovi leida vajalikud hoiustamislahendused värvides, mis on kooskõlas su ülejäänud keskkonnaga.
Mis tahes ideed sul seoses oma töökeskkonnaga on, pea meeles, et tööruumi eesmärk on olla puhas ja meeldiv klientidele. Sinu töönurk võiks igale kliendile tekitada mulje, nagu ta on tulnud oma minipuhkusele, kus ta saab järgnevate tundide jooksul oma argimured unustada.
Loodetavasti äratas see postitus sinus veidi loomingulisust ja andis mõne idee, mis aitab sul luua ideaalse töökeskkonna nii sinu kui ka su klientide jaoks.