Ilmselt kõik, kes on kunagi vähegi huvi tundnud ripsmepikenduste vastu, on kuulnud nende erinevatest nimetustest ja tüüpidest. Naaritsa- ja siidiripsmed, ribapikendused, magnetripsmed, flat-ripsmed, klassikalised, volüümikad, 2D-, 3D-ripsmed, megavolüümikad − variante on tohutult! Väga levinud küsimus nii klientide kui ka tehnikute seas on aga: miks kutsutakse naaritsaripsmeid just naaritsaripsmeteks? Kas need on tõepoolest loodud päris naaritsa karvadest? Või kui ei ole, siis kust on tulnud selline nimetus? Miks ei kasutata rohkem siidiripsmeid? Kas päris karvadest tehakse samuti pikendusi? Loe blogipostitusest edasi, millest tegelikult pikendused valmistatud on.
Naaritsaripsmed − mink lashes
Mõne jaoks tuleb see ehk üllatusena, aga ripsmepikenduste maailmas kõige enam levinud naaritsaripsmed ei ole loodud päris naaritsa karvast, vaid sünteetilisest materjalist PBT (polybutylene terephthalate). PBT on polüesterkiud, mida kasutatakse ka näiteks ujumis- ja spordirõivaste, hambaharjade ja ka ripsmepikenduste tootmisel. Kuna tegemist ei ole päris naaritsa karva, vaid sünteetilise tootega, on seda võimalik toota erinevates variatsioonides. Siin tulevadki mängu kaarduvused ja paksused ning mis kõige olulisem − iga viimne kui karv on ühtlane ja täpipealt ühesugune. See võimaldab luua kauneid modelleeringuid ja look’e, alustades ühtlase ja loomuliku ripsmejoonega, lõpetades säbruliste ja mänguliste modelleeringutega. Naaritsaripsmed on loodud, järgides naaritsakarva välimust, mis teeb neist kõige peenemad ja käega katsudes meeldivaimad ripsmed, mis saadaval on. Seetõttu on need ripsmetehnikute seas kõige populaarsemad nii klassikaliste kui ka volüümripsmete paigaldamisel.
Sünteetilised naaritsaripsmed on pea kogu oma ulatuses loodud otsast ahenema, mis teeb need kuni 30% kergemaks kui siidiripsmed. Seega on naaritsaripsmed ideaalsed neile, kes soovivad loomulikumat välimust ja kelle päris ripsmed on hapramad, samuti volüüm- ja megavolüümripsmetena.
Lovmosti naaritsaripsmete näol on tegemist kvaliteetsete naaritsaripsmetega, mis on loomuliku ja poolmati välimusega, kaalult kerged ning meenutavad loomulikke ripsmeid.
Naaritsaripsmete eelis on see, et neid on võimalik toota erineva kaarduvuse ja paksusega. Naaritsaripsmed on väga kerged, mis tähendab, et nendega on lihtne luua tihedamat ja ka loomulikumat välimust.
Siidiripsmed − silk lashes
On oluline teada, et kuigi nimetus “siidiripsmed” vihjab, justkui oleks tegu päris siidist valmistatud ripsmetega, on need tegelikult valmistatud sünteetilisest siidikiust, mitte päris siidist. Kuna siid on oma omadustelt väga pehme materjal, ei oleks päris siidist valmistatud ripsmed suutelised hoidma oma kaart ega kuju. Ka siidiripsmed on valmistatud samast materjalist mis eelmainitud naaritsaripsmedki – PBTst. Kuid siidi- ja naaritsaripsmete vahe ei seisne materjalis, vaid individuaalse karva kaalus, viimistluses ja üleüldises kujus.
Siidiripsmed ahenevad otsast märksa vähem kui naaritsaripsmed, mis tähendab, et siidist ripsmed on paksemad. Lisaks on need palju läikivamad kui tavalised naaritsaripsmed. Kuna siidiripsmed on paksema ja täidlasema karvaga, annavad need dramaatilisema välimuse ja on levinud karvatüüp klassikaliste ripsmete paigalduses. Küll aga on siidiripsmed oma kaalult raskemad kui naaritsaripsmed ega ole selle tõttu ideaalne valik pikaaajalisele ripsmekandjale. Käega katsudes on siidiripsmed ka veidi jäigemad kui naaritsaripsmed, just nimelt oma paksuse tõttu.
Päris naaritsa karvast ripsmed
Kuigi suurim osa kasutusel olevatest ripsmetest on sünteetilised, pakub mõni luksusbränd ka pikendusi, mis on loodud päris karvadest. Tavaliselt on need kas Siberi või Hiina naaritsa sabast võetud karvad. Loomulikud karvad on vaieldamatult kõige pehmemad ja naturaalsema välimusega pikendused. Kuna naaritsakarv on sametiselt pehme, imepeenike ja ahenev, on nende karvadega võimalik luua väga kohevad ripsmed. Enne paigaldamist töödeldakse naaritsakarva keemiliselt, et saavutada vajalik kaarduvus, aga kuna tegu on loomuliku karvaga, siis aja möödudes või niiskuse tõttu vajub selle kaarduvus välja ja ripsmeid on vaja kodus täiendavalt koolutada.
Päris naaritsa karvadest ripsmed ei ole väga populaarne valik nende kalli hinna ja vähese saadavuse tõttu ning kui sul esineb loomade vastu allergiat, ei pruugi need pikendused olla sinu jaoks. Pealegi on tänapäeva tehnoloogiatega võimalik toota loomuliku karvaga väga sarnase ehitusega sünteetilisi ripsmeid, mis on julmusevabad, sobivad ka allergikutele ja hoiavad kogu kandmise vältel oma kaunist kaarduvust. Lisaks on neid võimalik toota erinevates värvides, et lisada sinu päeva veelgi rohkem mängulisust.
Kumba eelistada?
Tänapäeval on enim levinud ripsmepikendused naaritsaripsmed, kuid need on tehtud sünteetilisest ainest, PBTst. Nimetus “naaritsaripsmed” tuleneb sellest, et tootmisel on järgitud naaritsakarva ehitust tagamaks võimalikult loomulikud ja kandmiseks mugavad ripsmed. Kuna sünteetilised, on naaritsaripsmeid võimalik toota väga suures valikus, erineva paksuse ja pikkusega, mis võimaldab luua igale kliendile täpselt tema jaoks sobiv look. Naaritsaripsmed on oma kaalu poolest kergemad kui ükskõik mis teised sünteetilised ripsmed, kuna need on peaaegu kogu ulatuses ahenevad ja näevad selle tõttu ka loomulikumad välja ning on käega katsudes väga pehmed.
Siidiripsmed sobivad suurepäraselt dramaatilise välimuse saavutamiseks, kuna need on tumedamad ja paksemad, kuid selle võrra ka raskemad ja oma ripsmetele kurnavamad, mistõttu pole ideaalsed pikaajaliseks kandmiseks.
Päris naaritsa karvast loodud ripsmed on ajapikku kalli hinna ja keerulise järelhoolduse tõttu oma populaarsust kaotamas, kuna päris karv kaotab niiskust saades igasuguse kaarduvuse. See tähendab, et klient peab pidevalt oma ripsmeid ise koolutama, aga kas sellega ei kaota ripsmepikendused oma eesmärki? Pikendused peaksid ju elu tegema lihtsamaks ja säästma sinu väärtuslikku aega, et saaksid iga hommik tõusta kaunite, kooldus ja justkui värvitud ripsmetega!
Lovmost pakub suurepärase kvaliteediga sügavmusti, kauni püsiva kaarduvuse ja poolläikega sünteetilisi naaritsaripsmeid, mis on saadaval nii klassikaliste kui ka volüümripsmete paksustega, erinevate kaarduvuste ning pikkustega.