Paljudel inimestel seostuvad ripsmepikendused koheselt millegi ebaloomulikuga. Arvatakse, et ripsmepikendused tähendavad ainult pikki, väga tihedaid ja ülimalt kaardus vasikaripsmeid. Me oleme siin, et öelda, et see ei pea alati olema nii! Loomulikud ripsmepikendused on vägagi moes ja levinud soov klientide seas. Selles blogipostituses räägime lähemalt loomulikest ripsmetest ja jagame nippe, kuidas soovitud tulemust saada.
Kliendina soovitame sul ennekõike valida välja sobiv tehnik. Kui sul on kindel soov ja visioon silme ees, millist lõpptulemust sa tahad, tuleb esmalt otsima hakata. Õige tehniku leidmine võib kohati olla pikk protsess, kuid lõpuks on see seda väärt! Meie soovitame alustada näiteks Facebookist (erinevad ilutegijate grupid, kus alati lahkelt kogemust jagatakse).
Selleks, et leida see õige ripsmehaldjas, kes oleks suuteline tegema täpselt seda, mida sa soovid, tutvu tema portfoolioga. Abiks on ka tehnikuga suhtlemine ja konsulteerimine. Nii saad kindel olla, et olete ühisel arusaamal ning tehnik saab sind suunata ja kinnitada sulle, kas soovitud tulemus on teostatav. Olles ise ripsmetehnik hindan selliseid konsultatsioone väga, sest eelnev arutlemine annab mulle aimu, mida uus klient soovib. Lisaks annab see ka kliendile kindlust, et valitud tehnik suudab tema soovitud tulemuse täita.
Olen ise korduvalt ära öelnud töödest, mis pole minu tugevus – näiteks megavolüüm. Leian, et selles ei ole midagi halba. Palju hullem on hoopis siis, kui klient tuleb väga konkreetse erisooviga, maksab selle eest raha ning lahkub pettunult, kuna tehnik ei osanud soovitud tulemust luua. Suhtlus on kõige alus!
Tehnikuna soovitame sul alustada nii tagasihoidlikult, kui võimalik! Kui su juurde satub klient, kes on tulnud esmakordselt ripsmeid paigaldama või soovib äärmiselt loomulikku tulemust, alusta vaikselt.
Need lihtsad, kuid ajatud soovitused on:
- Lähtu kliendi loomulikest ripsmetest. Kui kliendi loomulik pikkus on 9mm, siis jätagi oma põhipikkuseks 9mm.
- Pööra tähelepanu ka ripsmete tihedusele – kui tegemist on loomult väga tihedate ripsmetega, siis alusta klassikast! Kui ripsmed on väga hõredad, siis teosta kerge volüüm.
- Kui teed klassikat, proovi 0.15mm paksuse asemel 0.12 või isegi 0.1mm – tulemus on kaunis, õrn ja loomulik ning ei mõju raskelt
- Kui teostad volüüme, püüa jääda esialgu väga väikese lehviku juurde, näiteks 2D. Lisaks võid proovida ka peenema läbimõõduga ripsmeid, näiteks 0.06mm või 0.05mm.
- Kasuta pigem loomulikumaid kaarduvusi. Siin muidugi sõltub väga palju kliendi ripsmete kasvusuunast ning silmakuju eripärast, kuid proovi leida see kaarduvus, mis mõjuks vähem dramaatiliselt. Loomulikumad kaarduvused on näiteks J, B, C ning mõne silma puhul ka CC. Kaarduvuste omavahel segamine aitab samuti saavutada loomulikku lõpptulemust.
- Kasuta teisi värve! Kuigi enamuse ajast kasutatakse ainult musti ripsmepikendusi, aitavad tumepruunid või isegi helepruunid ripsmed saavutada loomulikku tulemust. Pruuni kasutamine pehmendab kogu lõpptulemust ja ei mõju raskelt.
- Lähtu rohkem oma teadmistest ja kogemustest. Tihtipeale võib juhtuda olukord, kus klient teab väga täpselt, milliseid pikendusi ta tahab, sest talle on seda juba varem tehtud. Kuid vahel on olukordi, kus klient ei tea päris täpselt, mida talle tehtud on ja pakub huupi “palun mulle loomulikud ripsmed, pikkus 12 vist oli…” Sellises olukorras soovitan kliendilt parameetreid mitte küsida. Tegelikult klient ei peagi täpselt teadma, mis pikkus või kaar tal on. Lähtu sellest, millist lõpptulemust klient soovib ja toetu oma teadmistele selle saavutamiseks.
- Vali õige modelleering! Modelleeringu valik sõltub ennekõike kliendi silma kujust ja näo eripärast. Kui teostad kliendile vale modelleeringu, mis ei sobi tema silmadega, näevad pikendused kohmakad välja ning ei mõju loomulikult. Sinu, kui tehniku, ülesanne on kliendi välimust komplementeerida ja rõhutada tema ilu, mitte koondada kogu tähelepanu pikendustele.
Ja veel kord – vähem on rohkem! Loomulikkuse juures astu samm tagasi ja vali lühem pikkus, laugem kaar ja peenem paksus. Alati on ju võimalik lisada juurde pikkust, tihedust ja vahetada kaart. Oluline on, et esmane paigaldus tuleks loomulik, mitte raske ja harjumatu. Nii on kliendil aega oma uue välimusega harjuda ja vajadusel teha järgmise hoolduse ajal korrektuure.