Ripsmemaailmas on palju uskumusi, mis ei vasta alati tõele. Üks selliseid müüte on veendumus, et ripsmepikendusi ei tohi 24 tundi pärast paigaldust märjaks teha. Tehnikuna puutun liigagi tihti kokku klientidega, kes endiselt muretsevad, et ei saa veel järgmiselgi päeval oma nägu ega pead pesta. Kätte on jõudnud aeg see iganenud arvamus ümber lükata ja teha oma elu lihtsamaks! Loe blogist edasi, kuidas on õige veega ümber käia, kui oled värskelt hooldusest tulnud.
Jah, kunagi ammu oli tõesti reegel, et äsja paigaldatud ripsmeid pidi liigse vee eest kaitsma vähemalt 24−48 tundi. Tol ajal polnud meie töövahendid, eriti liimid ehk kõige paremad ja vajasid kuivamiseks teistsuguseid tingimusi, mistõttu võis liigne niiskus ripsmed liimist lahti lüüa. Tänapäeva ripsmemaailm on arenenud väga jõudsalt, toodete koostisosad on muutunud aina paremaks ja kvaliteetsemaks ning tehnikute teadmised on põhjalikumad kui kunagi varem. Aga mis siis täpselt kuivamist mõjutab?
Liimi koostis ja kasutuskeskkond:
Tänapäeva ripsmeliimi peamine koostisosa on tsüanoakrülaat. Tsüanoakrülaati sisaldavad liimid hakkavad kokkupuutel niiskusega kohe kuivama. Isegi see niiskus, mis on meid ümbritsevas õhus, on piisav, et käivitada liimi kivistumise protsess. Lisaks vajab liim veel hapnikku ja sobivat õhutemperatuuri.
Liimi kuivamine jaguneb peamiselt kolmeks etapiks:
1. Toote peal märgitud kuivamisaeg, mis näitab, kui kiire haakuvusega liim on. Tavaliselt jäävad liimide kuivamisajad vahemikku 0,5−5 sekundit ja siin tasub lähtuda tootja määratud ajast. Mida lühem aeg, seda kiiremini haakub kunstripse kliendi loomuliku ripsmega. Mida pikem aeg, seda rohkem on tehnikul aega iga kunstkarv paika sättida, kuna haakumine ei toimu koheselt, vaid paari sekundi vältel.
2. Seejärel hakkab liim järk-järgult kivistuma ka seestpoolt. Siinkohal tasub värskelt paigaldatud kunstkarv jätta paarikümneks sekundiks rahule, et volüümtutiku või klassikalise karva asend fikseeruks täielikult.
3. Kolmas ja viimane etapp on liimi täielik kivistumine, mis jätkub ka pärast seda, kui klient tehniku juurest lahkub. Tänapäeva liimid suudavad täielikult kivistuda 2−4 tunni jooksul, mis tähendabki, et selle aja möödudes on turvaline ripsmeid ka märjaks teha.
Lisaks sellele on ajaga kaasas käivatel tehnikutel kasutusel mitmeid abivahendeid, mis aitavad liimi kuivamist veelgi kiirendada. Näiteks Lovmosti Bonder Wonder aitab siduda liimiaurud ja kivistub täielikult kohe pärast kasutamist. Sellisel juhul saabki klient kasvõi otsekohe oma silmi pesta. Ka nanomister on levinud töövahend paljudel tehnikutel. Nanomisteri puhul on tegemist väikese aparaadiga, mis loob õrna ja värskendava veeauru silmade kohale, tõstes sellega koheselt ka õhuniiskuse taset ja kivistades liimi täielikult. Paljud kliendid on seda mõnusat tunnet saanud kindlasti ka enda peal kogeda!
Õnneks vastutab sobiva keskkonna loomise ja töövahendite eest ripsmetehnik ning klient ei pea selliste pealtnäha pisiasjade pärast muretsema. Küll aga tasub enne pea ees vette hüppamist konsulteerida oma tehnikuga ja uurida, kui kaua just tema liimi ja toodete puhul ootama peaks. Tõenäoliselt on see aeg lühem, kui oled seni arvanud!